Mercedes SL AMG Mercedes Gazelle replika Zloty fanów marki Mercedes-Benz Zlot fanów Mercedes-Benz w Toruniu Mercedes CLS Mk Speed Mercedesy nad panoramą Torunia Mercedes Tomka Cieślaka Mercedes-Benz 190 Mercedes w drifcie Mercedes w wyścigach na 1/4 mili Zabytkowy Mercedes-Benz Mercedesy z różnych lat

AKTUALNOŚCI

Z kościoła prosto na tor

Z kościoła prosto na tor

W najbliższą niedzielę, 28.02 już po raz szósty na toruńskich Bielawach odbędzie się msza w intencji osób związanych ze sportami motorowymi. Tuż po nabożeństwie kierowcy przeniosą się do MotoParku na trening otwierający sezon.

W niedzielnym treningu organizowanym przez nasz klub może wziąć udział dosłownie każdy posiadacz auta bądź motocykla. Tego dnia tor będzie otwarty zarówno dla właścicieli maszyn fachowo przygotowanych do sportu, jak i dla użytkowników typowo seryjnych samochodów. Dla kierowców i pasażerów biorących udział  w przejazdach po torze, wskazane jest posiadanie kasków. Nie jest to jednak warunek konieczny.

Zanim fani sportowych jazd zameldują się w MotoParku spora część z nich, zgodnie z kilkuletnią tradycją, pojawi się na mszy w intencji całego środowiska motorowego – przedstawicieli różnych stowarzyszeń i innych grup zrzeszających miłośników motoryzacji, zawodników, sędziów, działaczy i sympatyków sportu samochodowego oraz motocyklowego.

Nabożeństwo odbędzie się w kościele parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, mieszczącej się przy Szczecińskiej 38 na Bielawach w Toruniu. Rozpocznie się od godz. 10.00. Odprawi je kapelan kujawsko-pomorskich motosportowców – ksiądz Zbigniew Łukasik. Z racji na porządek organizacyjny i komunikacyjny dla osób ze środowiska motorowego przyjazd pod kościół wskazany jest przyjazd do g. 9.45. W trakcie mszy odbędzie się m.in. święcenie kasków i innych akcesoriów służących bezpieczeństwu zawodników, a tuż po niej święcenie pojazdów. Wszystkie kluby i zespoły zainteresowane oficjalnym udziałem w nabożeństwie proszone są o przesłanie informacji o tym zamiarze na adres kontakt@mercedestorunclub.pl. Zgłoszenia można dokonać także w niedzielę na miejscu do godz. 9.40.

Tuż po święceniu pojazdów kolumna maszyn przejedzie ze Szczecińskiej na teren MotoParku Toruń. Po godz. 11.00 rozpocznie się kolejny oficjalny trening otwierający sezon. Jazdy po asfaltowej pętli toru rallycrossowego zaplanowano do godz. 14.00-15.00 (w zależności od ilości chętnych). Warunkiem udziału będzie podpisanie stosowanego oświadczenia o uczestnictwie w treningu na własne ryzyko oraz uiszczenie opłaty w wysokości 30zł na poczet wynajmu toru i sprzątania obiektu. Udział drifterów według indywidualnych uzgodnień.

Więcej szczegółów można uzyskać pisząc pod wskazany adres (kontakt@mercedestorunclub.pl) lub dzwoniąc na numer 605 58 57 51.

WSPIERAJĄ NAS:

Miasto Toruń Celmer Toruń Taurus Ochrona Toruń Kujawski Truck Center Pieprz i Wanilia
MK Speed

© Tomasz Niejadlik Media

Mercedes-Benz Club Toruń na Facebooku