Mercedes SL AMG Mercedes Gazelle replika Zloty fanów marki Mercedes-Benz Zlot fanów Mercedes-Benz w Toruniu Mercedes CLS Mk Speed Mercedesy nad panoramą Torunia Mercedes Tomka Cieślaka Mercedes-Benz 190 Mercedes w drifcie Mercedes w wyścigach na 1/4 mili Zabytkowy Mercedes-Benz Mercedesy z różnych lat

AKTUALNOŚCI

"Gwiazdy" znów zleciały do Torunia

Aż 250 samochodów pojawiło się na 8. Ogólnopolskim Zlocie Mercedes-Benz w Toruniu. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo duża różnorodność modeli, które wzięły udział w spotkaniu.

Najstarszym autem tegorocznej edycji razem okazał się sześćdziesięcioletni, znakomicie zachowany egzemplarz legendarnego typu 300, potocznie nazywanego adenaurem. Perłami zlotu było też kilka "skrzydlaków" z lat 60. Wśród zabytków tradycyjnie nie mogło zabraknąć również modeli W115 i W123, które przed laty stały się niedoścignionym wzorem pod kątem bezawaryjności.

Na zlocie pojawiły się też modele, które w ostatnim okresie są największymi powodami do dumy niemieckiego producenta. Wśród nich były m.in. SLS AMG roadster, A45 AMG czy najnowsza generacja Klasy S (W222) w bardzo bogatej wersji wyposażeniowej.

- Chyba nie ma drugiego takiego zlotu w Polsce, skupiającego pasjonatów jednej marki, na którym można by zobaczyć tak wiele różnych modeli - podkreśla Krzysztof Bogucki, wicedyrektor imprezy. - Co też niezwykle istotne, zdecydowana większość tych maszyn bez względu na wiek jest w doprawdy znakomitym stanie technicznym.

W piątek, czyli pierwszego dnia zlotu, jego uczestnicy pojawili się między innymi w siedzibie firmy Kujawski Truck Center, czyli dealera ciężarowych Mercedesów w podtoruńskim Rogówku, skąd następnie przejechali kolumną do Golubia-Dobrzynia. Na miejscowym Rynku odbyła się wystawa aut i rozstrzygnięcie konkursu związanego ze zlotem, ogłoszonego pośród mieszkańców miasta. Zlotowicze zwiedzili zabytkową część Golubia w tym również słynny, średniowieczny zamek.

Sobota była tradycyjnie kulminacyjnym dniem zlotu. Fani aut spod znaku trójramiennej gwiazdy przed południem zagościli na Rynku Nowomiejskim. Po godzinie 12.00 uczestnicy spotkania przenieśli się na obiekty MotoParku Toruń, gdzie przygotowano dla nich duży piknik motoryzacyjno-rodzinny. Na torze swoje ponadprzeciętne umiejętności w zakresie jazdy w kontrolowanym poślizgu zaprezentowali drifterzy. Bokiem do przodu po asfaltowej pętli toruńskiego toru rallycrossowego jeździło kilku kierowców, wśród których znaleźli także zawodnicy najważniejszych krajowych serii driftingowych ? Kajetan Rutyna i Michał "Obebo" Przybylski. W ramach 2. Mercedes-Benz Drift Day nie mogło zabraknąć bardzo efektownych jazd w parach i bloków przejazdów z udziałem publiczności. Tor tego dnia otwarty był także dla pozostałych maszyn. Kilkudziesięciu uczestników zlotu wzięło udział w przejazdach na czas. Najszybsi otrzymali nagrody i okazałe puchary ufundowane przez firmę Auto Tymon Garaż - jednego ze sponsorów imprezy.

W trakcie eventu swoje auta i ofertę akcesoriów tuningowych zaprezentował m.in. główny sponsor wydarzenia - Gransport, czyli autoryzowany przedstawiciel marek Carlsson (jeden z czołowych tunerów aut Mercedes-Benz) i Remus (m.in. topowe układy wydechowe, sterowniki wtrysku paliwa). Tradycyjnie nie mogło zabraknąć kolejnej edycji Mistrzostw Polski w Rzucie Moherowym Beretem i szeregu innych konkurencji rekreacyjnych. Szczególną popularnością cieszyły się konkurencje siłowe, a zwłaszcza rywalizacja zespołowa polegająca na przeciąganiu na linie ciężarowego Mercedesa Actros. Rywalizowano również o tytuł najlepszego znawcy marki. Sobotni maraton zakończyła późno wieczorna Biesiada z Mercedesem.

W niedzielę zlotowicze pojawili się m.in. na torze kartingowym AWIX Racing Arena i pod halą sportowo-widowiskową przy ul. Bema, gdzie jednocześnie mieli możliwość zwiedzenia tego obiektu. Zlot tradycyjnie zakończył się kolejnym pobytem na Rynku Nowomiejskim.

Z przebiegu zlotu zadowoleni są jego organizatorzy.

- Plan, który sobie założyliśmy przed tą imprezą, w zasadzie został w pełni zrealizowany - stwierdza Tomasz Niejadlik, prezes Mercedes Toruń Club i jednocześnie dyrektor zlotu. - Praktycznie wszystkie punkty programu zostały zrealizowane, zdecydowana większość z nich zgodnie z przyjętym harmonogramem czasowym. Na początku pobytu w MotoParku trochę sprawy pokomplikowały nam awarie driftowozów. Kłopoty techniczne na szczęście nie były zbyt poważne i mechanikom udało się je usunąć. Na pewne przesunięcia czasowe zdecydowaliśmy się też ze względu na dużą ilość chętnych do udziału w poszczególnych konkurencjach, zwłaszcza czasówce na torze. W ogóle frekwencja nieco nas zaskoczyła. Mamy plan raczej ograniczać ilość uczestników, a tutaj ćwierć tysiąca aut! To dobitnie pokazuje, że ludzie z całej Polski chcą tutaj przyjeżdżać i wspólnie się spotykać. Biorąc pod uwagę, że był to już ósmy zlot, chyba możemy poczytać to jako dowód uznania dla ciężkiej pracy naszego zespołu. Faktem jest jednak, co zapowiadaliśmy przed zlotem, jak i w jego trakcie, że przyszłoroczna edycja prawdopodobnie będzie miała nieco inny, mniej otwarty charakter, w związku z czym raczej nie wszyscy będą mogli w niej wziąć udział. Ostateczna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła.

Na zlocie, jak co roku, pojawili się też goście z zagranicy. W tym roku najdłuższą drogę pokonały trzy mieszkanki odległej od Torunia o niemalże sześć tysięcy kilometrów Kirgizji. Wzięły one udział w całym trzydniowym zlocie. Panie były wprost zachwycone klimatem imprezy, walorami turystycznymi Torunia i Golubia-Dobrzynia oraz niezwykłymi maszynami, które dumnie prezentowały się w trakcie spotkania.

Kolejny, dziewiąty już Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu za rok.

Wydarzenie wsparli:
- Urząd Miasta Torunia;
- Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia;
- GranSport - autoryzowany dealer marek Carlsson i Remus;
- Kujawski Truck Center - dealer ciężarowych aut marki Mercedes-Benz z Rogówka k. Torunia;
- Celmer Auto-Moto;
- Zajazd "Pieprz i Wanilia" przy ul. Płockiej 1 w Toruniu;
- Auto Tymon Garaż;
- Taurus Ochrona;
- Merc-Fan Auto Części;
- STB Auto Stanisław Bytniewski;
- Taxi Mercedes 1-9199;
- MK-Speed;
- Świat Reklamy - www.swiatreklamy.pl;
- drukarnia Formator;
- Toruńska Akademia Jazdy;
- AWIX Racing Arena;
- Drift Magazyn;
- Tomasz Niejadlik MEDIA.

 

Galeria foto już wkrótce.

WSPIERAJĄ NAS:

Miasto Toruń Celmer Toruń Taurus Ochrona Toruń Kujawski Truck Center Pieprz i Wanilia
MK Speed

© Tomasz Niejadlik Media

Mercedes-Benz Club Toruń na Facebooku